כותב המאמר: toupgradeco | תאריך פרסום: 24 בפברואר 2022

ספירת מלאי היא אחת המשימות הקבועות שמלוות כל עסק או חנות שמתעסקים עם סחורה ומוצרים. זוהי לא רק משימה שאנו מבצעים למטרות סדר וארגון – אלא גם חובה חוקית שאותה אוכף מס הכנסה. לעיתים קרובות, ספירת מלאי הופכת לכאב ראש רציני עבור בעלי עסקים שאינם מנוסים בביצוע משימה זו. כדי לסייע לכם להתמודד עם ספירת המלאי השנתית, ריכזנו עבורכם מידע על ביצוע ספירת מלאי בהצלחה – וכן 5 יתרונות במעבר לשירותי ספירת מלאי חיצוניים.

כל הסיבות לבחור בשירותי ספירת מלאי

 

מה החשיבות של ספירת מלאי?

חוק הוראת מס הכנסה דורש מכל עסק לבצע אחת לשנה (לרוב בסוף השנה) ספירת מלאי מקיפה של כל מלאי הסחורה במחסני העסק. מטרת ספירת המלאי היא לוודא שהמלאי שמופיע במערכות הממוחשבות שלנו תואם את המציאות בשטח – וכן לרשום את מלאי העסק בצורה מסודרת לצורך הדיווח למס הכנסה. באופן טבעי, הקפדה על ניהול מסודר של מלאי העסק לאורך השנה תצמצם את הפערים בסוף השנה – וכך תקל עלינו בביצוע ספירת המלאי השנתית.

מעבר לדרישה החוקית (הרי אף אחד לא רוצה להסתבך עם מס הכנסה), ביצוע ספירת מלאי מקיפה ומסודרת יסייע לנו לעקוב אחר מצבו המדויק של הארגון, ימנע כאב ראש בירוקרטי בסוף השנה וכן יסייע שימוש יעיל ונכון במלאי. זה במיוחד לעסקים  שעוסקים בסחורה מתכלה – כיוון שספירת מלאי מדויקת תאפשר להם למנוע מצב שבו פג תוקפה של סחורה לפני שאנו מספיקים למכור אותה.

5 יתרונות בשימוש שירות חיצוני

  1. חיסכון בכוח אדם: חודש דצמבר (שבו מתבצעת לרוב ספירת המלאי) נוטה להיות אחד החודשים העמוסים והמורכבים בפעילות כל עסק. בסוף השנה כוח האדם שלנו עמוס במיוחד – וכך פנייה לחברה שמספקת שירותי ספירת מלאכי תסייע לנו להקל בעומס הכבד של דצמבר.
  2. כוח אדם מקצועי: ספירת מלאי אולי נשמעת פעולה פשוטה – אך במציאות זו משימה מורכבת למדי. כוח אדם שאינו מנוסה בספירת מלאי עלול להתעכב בביצוע הספירה, לבצע שגיאות ולבצע ספירת מלאי שאינה תואמת את דרישות החוק. חברות חיצוניות שמבצעות ספירת מלאי במיקור חוץ יודעות כיצד לבצע את ספירת המלאי על הצד הטוב ביותר – ולהביא לתוצאות מקסימליות.
  3. ניהול מערכות מחשוב מוקפדות: חברות לספירת מלאי חיצונית מבצעות את תהליך ספירת המלאי בצורה ממוחשבת ומוקפדת – וכך מעמידות לרשות העסק או הארגון שלכם נתוני מלאי נוחים ומדויקים שיסייעו לכם גם בהמשך השנה.
  4. התאמה לעסקים גדולים במיוחד: במקרה של חנויות או מחסנים שמתמודדים עם היקף סחורה גבוה (כמו למשל רשתות שיווק או חנויות סטוק), ספירת מלאי עלולה להיות משימה בלתי אפשרית לצוות הקיים. חברה חיצונית שמנוסה בביצוע ספירת מלאי מסוגלת להשלים את המשימה בהצלחה גם בקנה מידה גדול מהרגיל.
  5. שימוש במסופונים ממוחשבים: חברות חיצוניות לביצוע ספירת מלאי עושות שימוש במכשירי מסופון לתהליך הספירה וכן לדיווח על המלאי במחסן. מסופונים חוסכים בזמן ובמשאבים– וכך מייעלים את מערכות המידע של הארגון.

לסיכום, ספירת מלאי היא משימה חשובה לכל ארגון, עסק או חנות – הן בגלל הדרישה החוקית לבצע אותה אחת לשנה והן בגלל התרומה שלה לשמירה על סדר, ארגון ויעילות. חברה חיצונית שמתמחה בביצוע ספירות מלאי תסייע לנו להשלים את המשימה בהצלחה, במהירות וביעילות מירבית – ותמנע שחיקה של משאבי העסק שלנו.

מאמרים שכדאי לקרוא...